3 Nisan 2014 Perşembe

Muhtarlığa Veda ve İşçi Blokları Mahalle Halkına Açık Teşekkür!...

SEVGİLİ VE DEĞERLİ KOMŞULARIM;
SAYGIDEĞER İŞÇİ BLOKLARI MAHALLESİ SAKİNLERİ
Bu kardeşiniz, vefakâr komşunuz ve her daim kadim dostunuzu beş yıl önce “Mahalle Muhtarlığı” emanetine layık gören gönüllü; Temiz ruhlu insanlar, 30 Mart 2009 tarihinde vaki değerli ilgi, tercih, takdir, teveccüh ve seçeneğinizi bizden yana kullandınız.
Sizlere yürekten teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım;
Sevgili ve değerli komşularım;
Bizler, şahsım ve İhtiyar Heyeti arkadaşlarım olarak 30 Mart 2014 seçimlerine tekrar aday olduk. Aradan geçen beş yılımızı, hizmetlerimizle sizlerin destekleriyle ileriye götürme arzusu içerisinde plan ve projeler düşünmüş, hazırlanmıştık amma kısmet buraya kadarmış.
Sevgili komşularım, bu güne kadar gücümüzün yettiği ölçüde sizlerin bizlere vermiş olduğu görev ve görevimizin gerekli kıldığı hizmetleri, elimizden geldiği ve gücümüzün yettiğince bir şeyler yapabildik ise ne mutlu bize; Böylece, Sizlerin bizlere olan güvenlerine lâyık olabildikse bu bizim için mutluluk, büyük onur ve bahtiyarlıktır.
Sevgili komşularım, Muhtarlık görevini filen ifa ve icra ettiğimiz bu beş yıl içerisinde, bana oy vermiş olan sizlere veya bana oy vermemiş saygıdeğer kişilere bir hatam ve kusurum olmuş ise şimdiden bu vesileyle aflarına sığınız, hassaten özür diler ve “lütfen” haklarını helâl etmelerini arzu ve istirham ederim.
Sevgili komşularım bizlerin görevlerine son veren, yani oy vermeyerek bizleri tercih etmeyen mahalle sakinlerine sunu demek isterim ki;
Muhtarlık siyaset, partizanlık ve ideoloji yeri değil, insanlara hizmet ve gönül yeridir.
Burada vatandaşa bir analık bir babalık vazifeyi kendisine ilke edinmesi gerekir..,
Buranın dedikodusu, tefrikası olmaz,  
Burada “bire bir karşılıklı müzakeresi, müşaveresi” yapılarak doğruları tartışılır.
Bunu, Muhtarlık sakini ve Mahallenin Sahibi komşularımızı bilmesi gerekir..,
Ancak, velev ki öğrencilerin farklı bir dünya görüşü ve ideolojisi olabilir. Bunu büyükler olarak anlamaya çalışmak, açıklamak ve doğrusal yönde motive etmeye çalışmak, şüphesiz hepimizin görevidir. Milletimizin geleceği olan gençliğimize büyükler olarak saygı, sevgi, hürmet, muhabbet ve objektif doğruları bizzat yaşamak ve yaşatarak göstermek gerekir.
Kaldı ki, bu gençlerin yaşamış oldukları hayat tarzları ileride kendilerine sorun olmayacak şekilde onları yanlış olan yoldan çevirmek gerekir. Bu benim ve kendini onurlu görüp, sorumlu hisseden herkesin “genliğe hayat nasihati” olmalı. Aksi takdirde onları poh poh’layıp, hata ve kusurlarını, yanlışlarını hoş görmek suretiyle hayatlarıyla oynamaya, mahallenin huzur, ahenk ve düzenini bozmaya kimsenin hakkı yoktur..,
İnsan yalnız kendi evi, yani özel yaşam alanında istediği gibi davranır.
Kapısının önüne çıkınca unutmasın ki alan müşterek kullanım alanına dönüşmüştür.
Yapılan iyilikler ve kötülükler mahalleliyi ilgilendirir. Kârı ve zararı mahalleliye dokunur. Hata yapmamaya bakalım sevgili komşularım. Ben mahallemde muhtarlık görevi dâhil 15.yıl görev yaptım. 20 yıldan fazladır bu Mahallede oturmaktayım. Dolayısıyla sizler, ben ve sizler bu mahallenin oturanı, sakini değil birer sahibiyiz.
100. Yıl’ın sıradan bir SAKİNİ olarak değil; 20 yıldır, hepiniz gibi “asli bir SAHİP” sıfatıyla; Yürekten mahallemin bir numara olmasını istiyorum. Temennim kamuya ait yerleri imar değişikliğiyle elimizden alarak bizleri yersiz, yurtsuz, öksüz bırakmazlar. Biz mümkün olduğu kadar BAZ İSTASYONU koydurmadık, tam bir azim ve kararlılıkla mücadele ettik.
Netice olarak: Yeni seçilip mahallemizin muhtarı olan arkadaşımıza hayırlı ve başarılı olmasını içtenlikle dileriz. İnşallah bizim koruduklarımızı korur, başaramadıklarımızı başarır ve mahallemizi bir adım daha öne götürür.
            Sizlerle bu vesileyle daha çok dertleşmek isterdim amma, bunu inşallah ilerde devam ettiririz. Şimdilik hoşça kalın. Hepinize bütün kalbimle tekrar teşekkür eder; Evinizde sağlık, huzur, güvenlik, mutluluk ve işlerinizde başarılar dilerim. 
           Selâm, sevgi ve saygılarımla…   
2009 & 2014 Dönemi
100. Yıl "İşçi Blokları Mahallesi Muhtarı"
Hasan SARIKAYA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder