27 Eylül 2014 Cumartesi

100. Yıl’a karanlık çöktü

100. Yıl’a karanlık çöktü
Sokak lâmbaları bir buçuk aydır yanmayan Balgat 100. Yıl İşçi Blokları Mahallesi sakinleri; Mahalle Muhtarı Ayşegül Ekmekçi önderliğine sokağa döküldü. Mahalleli, yetkililere tepki göstermek için mum yaktı.
100. Yıl İşçi Blokları Mahallesi sakinleri, bazı sokaklarda aydınlatma lambalarının bir buçuk aydın yanmadığını belirterek, sokağa inip durumu protesto etti. Mum yakan mahalleli, ıslık ve alkışlarla tepkilerini dile getirdi.
Mahalle muhtarı Ayşegül Emekçi, karanlık sebebiyle hırsızlık olaylarının arttığını belirterek, tedirgin olduklarını söyledi. ‘EnerjiSA’ya başvuruda bulunduklarını ancak problemin çözülmediğini kaydeden muhtar Emekçi, “1538. 1540. ve 524. sokakların lambaları yanmıyor. Karanlık sokaklar yüzünden hırsızlık olayları çok arttı. Esnafı, halkı mağdur etmeye kimsenin hakkı yok” dedi. Mahalle sakinlerinden Füsun Gençöz ise, “100. Yılın güvenli bir yer olduğunu herkes biliyordu. Gece bile sokaklarımızda rahatça gezerdik. Bu karanlık o güvenlik algısını da kırdı. En güvenli yer diye tabir ettiğim mahallem karalandı” diye konuştu.
Engelli aracıyla protestoya katılan mahalle sakini, sokak lâmbalarının yanmamasının kendisini zor durumda bıraktığını söyledi.
(HÜRRİYET & ANKARA; İnci Serpil KUTSAR, 21 Eylül 2014)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder